17 lipca otwarto oferty na budowę drugiej linii tramwajowej, która połączy osiedle Pieczewo z centrum miasta i Dworcem Głównym. Do przetargu zgłosiło się siedem firm.

 To już drugi przetarg na rozbudowę olsztyńskiej linii tramwajowej. Poprzedni został unieważniony z powodu przekroczenia przez wykonawców budżetu zamawiającego. Na realizację zadania Urząd Miasta Olsztyna przeznaczył 479,7 mln zł, z czego 365 mln zł będzie pochodziło z dofinansowania Unii Europejskiej. Najniższą ofertę przedstawiła krakowska grupa ZUE S.A., która zadeklarowała, że jest w stanie przeprowadzić inwestycję za niewiele ponad 382,2 mln zł.

Przetarg wzbudził zainteresowanie także zagranicznych podmiotów. Kwoty ich ofert, są mniej konkurencyjne, co może świadczyć o zwrocie na rynku robót budowlanych na rzecz podmiotów krajowych. A taka informacja jest bardzo optymistycznym sygnałem dla rodzimych podmiotów – mówi Ryszard Kuć, zastępca prezydenta Olsztyna.

Wszystkie firmy składające oferty zadeklarowały dodatkowy, 24-miesięczny okres rękojmi.

– Teraz przed nami kolejny etap, czyli sprawdzenie, przeanalizowanie i ostateczny wybór wykonawcy. Ważne, że jest z kogo wybierać, co pozwala na optymistyczne stwierdzenie, że budowa II nitki tramwajowej nie powinna być zagrożona – napisał na swoim Facebooku prezydent Piotr Grzymowicz.

Oficjalna informacja z otwarcia ofert (link).

Skip to content