W związku z Rozbudową linii tramwajowych w Olsztynie, Generalny Wykonawca inwestycji – Konsorcjum firm Polimex Infrastruktura – Polimex Mostostal – Trakcja, informuje, że przystępuje do przebudowy skrzyżowania al. Piłsudskiego z ul. Kościuszki i planuje następujące działania:

od godz. 22-giej w piątek 08 lipca br. przystąpi do wprowadzania istotnych zmian w organizacji ruchu w rejonie przebudowy na al. Piłsudskiego, ul. Kościuszki, ul. Głowackiego i ul. Żołnierskiej, w tym do zmiany tras ciągów pieszych. W dniach 9-10 lipca br. nie będą kursować tramwaje i będzie uruchomiona zastępcza linia autobusowa Z-2. Kursowanie tramwajów zostanie wznowione w poniedziałek 11 lipca br. tylko na linii nr 2, ale ze zwiększoną częstotliwością.

Przystanki autobusowe „Skwer Wakara” zostaną przeniesione na ul. Reja i będą tam obsługiwane w obydwu kierunkach linie nr 105, 106, 107, 111, 113, 117, 120, 128, Z-2, Z-3 oraz N-01. Zmianie ulega trasa linii 109 i zostanie zawieszony przystanek autobusowy „Filharmonia” na ul. Kościuszki (w obydwu kierunkach).

Ulica Reja zostanie wyłączona z ruchu od ul. E. Plater do ul. Kościuszki z dopuszczeniem dojazdu do posesji oraz autobusów komunikacji miejskiej obsługujących przeniesione przystanki „Skwer Wakara”.

Przejazd ul. Kościuszki od dworca w kierunku śródmieścia możliwy będzie poprzez ul. Mickiewicza i ul. Kopernika. Ulica Kościuszki zostanie zamknięta od skrzyżowania z ul. Mickiewicza za wyjątkiem dojazdu do posesji, w tym do Szkoły Podstawowej nr 2.

Przejazd ul. Kościuszki od ul. Niepodległości w kierunku do śródmieścia będzie możliwy od ronda na skrzyżowaniu z ul. E. Plater do al. Piłsudskiego, natomiast  objazd do dworca wyznaczony będzie poprzez ul. Żołnierską i ul. Głowackiego.

Ul. Żołnierska zostanie zamknięta na odcinku od ul. Głowackiego do ul. Kościuszki  z wyłączeniem dojazdu do posesji oraz komunikacji miejskiej.

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej publikowane są na stronach ZDZiT w Olsztynie, pod adresem https://zdzit.olsztyn.eu

Wszystkich uczestników ruchu prosimy o szczególną uwagę i zachowanie ostrożności. Przepraszamy za utrudnienia spowodowane przebudową, które planowane są do końca sierpnia br.

 

mapka_pilsudskiego_kosciuszki

COR-projekt_

Skip to content