W związku z Rozbudową linii tramwajowych w Olsztynie, jako Generalny Wykonawca inwestycji – Konsorcjum firm Polimex Infrastruktura – Polimex Mostostal – Trakcja, informuje, że:

– około północy z niedzieli na poniedziałek 8 maja br. planuje wprowadzać istotne zmiany w organizacji ruchu wraz z włączeniem sygnalizacji świetlnej w rejonie skrzyżowań Piłsudskiego – Kościuszki i Piłsudskiego – Głowackiego oraz Kościuszki z Reja i Żołnierską.

Skrzyżowanie ulic Kościuszki z al. Piłsudskiego zostanie otwarte dla ruchu wzdłuż ul. Kościuszki i na al. Piłsudskiego w kierunku Wysokiej Bramy.

Przywrócone do użytkowania zostaną stałe przystanki komunikacji miejskiej Skwer Wakara, a tymczasowe przystanki na ul. Reja zostaną zlikwidowane. Wznowią również kursowanie tramwaje na liniach 1 i 2. Tymczasowy peron tramwajowy zostanie uruchomiony na ul. 11 Listopada (przy skrzyżowaniu z ul. Wyzwolenia).

Dojazd do budynków zlokalizowanych przy ulicy Kościuszki 71-81 możliwy będzie od strony ul. Kościuszki, a wyjazd ulicą Głowackiego w kierunku do ulicy Żołnierskiej.

Pozostają niezmienione dojazdy do ul. Głowackiego z ul. Kościńskiego oraz z SOSW.

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej publikowane są na stronach ZDZiT w Olsztynie, pod adresem https://zdzit.olsztyn.eu.

Przepraszamy za utrudnienia. Uczestników ruchu prosimy o szczególną uwagę.

 

COR Piłsudskiego – Kościuszki

Piłsudskiego – Kościuszki – mapka

Piłsudskiego – Kościuszki – mapka

Skip to content