W związku z Rozbudową linii tramwajowych w Olsztynie, jako Generalny Wykonawca inwestycji – Konsorcjum firm Polimex Infrastruktura – Polimex Mostostal – Trakcja, informuje, że
od dnia 03.12.2021 r. (na okres ok. 4 tygodni) nastąpi zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Kościuszki i al. Piłsudskiego. Jednocześnie udostępniony zostanie jednokierunkowo przejazd przez budowę ulicą Głowackiego w relacji od ul. Żołnierskiej do ul. Mickiewicza.

Zamknięty zostanie odcinek jezdni i chodnika ul. Kościuszki od skrzyżowania z ul. Reja do al. Piłsudskiego kierunek do Dworca. Dla mieszkańców ul. Kościuszki 71-81 dojazd do posesji dostępny będzie od strony ul. Głowackiego.

Dojazd do skrzyżowania w tej relacji oraz w kierunku dworca możliwy będzie przez ul. Reja i ul. Emilii Plater. Z kierunku Dworca przejazd przez skrzyżowanie nie ulega zmianie.
Komunikacja miejska na tym odcinku zostaje w pełni utrzymana. Ponadto zostanie utworzony nowy tymczasowy przystanek na ul. Kołobrzeskiej zastępujący przystanek „Teatr Lalek 2”.

O kolejnych etapach robót i zmian w organizacji ruchu będziemy informować na bieżąco. Przepraszamy za utrudnienia.

mapka-kosciuszki

TOR-Kosciuszki_Skwer-Wakara_arkusze_v3

arkusz-dodatkowy-TOR-Kosciuszki-Reja

Skip to content